Maraton projektowy we współpracy z home.pl – fotorelacja z warsztatów

Maratony projektowe to 24 godzinne warsztaty interdyscyplinarne, które pozwoliły doświadczyć Studentom/kom pracy w zespole i wykazać się każdemu z nich indywidualnymi predyspozycjami (ilustracja, malarstwo, grafika projektowa, design sketching, modelowanie 3d, wizualizacje). Uczestnicy/czki maratonów projektowych zdobyli wiedzę z zakresu pracy i podziału ról w grupie, każdy w określonym czasie miał do wykonania jedno zadanie. Zakres prac projektowych umożliwił Uczestnikom/czkom zdobycie wiedzy na temat wykonywania inwentaryzacji, tworzenia i przedstawiania koncepcji projektowej za pomocą moodboardu, rozmów z inwestorem, przygotowania projektu zgodnie z jego wymaganiami i obrony podczas finalnej prezentacji.

Studenci/tki podczas maratonu poznali kulturę organizacyjną home.pl, zapoznali się z potrzebami pracowników. Zadaniem było zaprojektowanie przestrzeni wspólnej dla pracowników tak, aby wspierała wartości firmowe, komunikację, budowanie relacji oraz była miejscem spotkań i relaksu. Podczas maratonu Studenci/tki spotkali się z pracownikami firmy home.pl, mogli dowiedzieć się w jakim celu służy przestrzeń wspólna, dodatkowo w trakcie maratonu była przez cały czas do dyspozycji osoba, która odpowiadała na pytania i opowiadała o potrzebach firmy. Celem warsztatów było dostarczenie wiedzy i umiejętności pozwalających każdemu z Uczestników/czek realizować powierzone zadania w interdyscyplinarnym zespole projektowym.

Prowadzące warsztaty: mgr Kaja Depta-Kleśta (Grafika), mgr Agata Legawiec (Architektura wnętrz)

Efekty pracy można zobaczyć już wkrótce na wystawie w siedzibie home.pl – FEELS LIKE HOME – wernisaż 11 kwietnia o 15.00!

fotorelacja z warsztatów:
[foto: Agata Legawiec]