WARSZTATY RENOWACJI MEBLI – fotorelacja

W dniach 30.11-2.12.2018 w Centrum Przemysłów Kreatywnych odbyły się pierwsze warsztaty (moduł 2) na Wydziale Sztuk Wizualnych – WARSZTATY RENOWACJI MEBLI. Warsztaty poprowadził mgr Paweł Machomet – znany pod marką Rzuć Pan Okiem, w ramach której prowadzi warsztaty renowacji mebli w całej Polsce od 2014 roku.

Warsztaty zostały zrealizowane w trybie 24-godzinnym, w grupie 10-osobowej, zapewniając Uczestnikom/czkom uzyskanie wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz umiejętności związanych z podstawami renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych.

Warsztaty zostały przeprowadzone zgodnie z poniższymi wytycznymi:
– Uczestnikom/Uczestniczkom zostały zademonstrowane technologie wykorzystujące ręczne tradycyjne narzędzia oraz bezpieczną, opatrzoną certyfikatami i atestami gamę produktów takich jak lakiery, oleje i farby dostępne w sklepach;
– Uczestnik/Uczestniczka uzyskał/a wiedzę z zakresu dobierania i stosowania odpowiednich narzędzi;
– Uczestnik/Uczestniczka uzyskał/a wiedzę z zakresu oceny stanu technicznego zabytkowego mebla;
– Uczestnik/Uczestniczka uzyskał/a wiedzę praktyczną z zakresu oczyszczania i konserwacji drewna, wykańczania, stylizacji, doboru tkanin ze względu na ich parametry techniczne;
– Uczestnik/Uczestniczka miał/miała możliwość konsultacji z prowadzącym z zakresu technologii meblarskich oraz dawnego wzornictwa.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!