WSW

Program POWER – czas na szkolenia, warsztaty, kursy!

Drodzy/gie Studenci/tki!
Rozpoczynamy zapisy na warsztaty, szkolenia oraz certyfikowane kursy! A to wszystko w ramach projektu „Akademia Sztuki w Szczecinie_INWESTYCJA W TALENTY” realizowanego w zakresie Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Moduł 2 w zakresie poniższych wydarzeń dedykowany jest Studentom/Studentkom 2 i 3 roku I stopnia oraz 1 i 2 roku II stopnia na kierunku Grafika oraz Architektura Wnętrz.

Co Was czeka?
Działania podnoszące kompetencje zawodowe, w zakresie przedsiębiorczości oraz komunikacji a konkretnie:

Certyfikowany kurs ArchiCADznajomość oprogramowania ArchiCad to podstawowy wymóg dla kandydata do biura projektowego w branży architektonicznej. Otrzymany międzynarodowy certyfikat zwiększa szanse absolwenta na pracę w biurze projektowym po studiach (liczba miejsc: 8)

Certyfikowane szkolenie PHOTOSHOPznajomość oprogramowania Adobe Photoshop to podstawowy wymóg od kandydata do biura projektowego w branży graficznej i architektonicznej. Otrzymany certyfikat zwiększa szanse absolwenta na pracę w biurze projektowym po studiach (liczba miejsc: 12)

Warsztaty modelarskieumiejętności związane z realizacją własnych projektów znacznie podnoszą jakość usług oferowanych przez absolwentów. Studenci posiadający umiejętności praktyczne w zakresie technologii produkcji obiektów użytkowych zyskują znacznie większe szanse na zdobycie zatrudnienia w branży projektowej (liczba miejsc: 6)

Warsztaty renowacji mebliumiejętność wyszukiwania, identyfikowania i renowacji mebli zabytkowych jest obecnie niezwykle pożądana w branży architektury wnętrz. Wiedza i praktyczne umiejętności z dziedziny renowacji mebli są odpowiedzią na obecne oczekiwania i potrzeby ze strony klientów i inwestorów (liczba miejsc: 10)

Maratony projektowezajęcia z pracodawcami (liczba miejsc: 16)

Desing sketchingwarsztaty projektowego rysunku odręcznego, design sketching jest obecnie poszukiwaną umiejętnością wśród projektantów. Umiejętność czytelnego i szybkiego przedstawiania proponowanych koncepcji i rozwiązań to sposób komunikacji w relacji projektant – klient, gwarantujący nawiązanie porozumienia w kwestii realizacji danej usługi projektowej (ilość miejsc: 12)

Szkolenie interpersonalnewiedza z zakresu autoprezentacji, zachowania podczas wystąpień́ publicznych, formułowania argumentów, radzenia sobie w sytuacjach stresowych (liczba miejsc: 12)

Język angielski zawodowyumiejętności pozwalające każdemu z uczestników na posługiwanie się̨ językiem obcym podczas nawiązywania kontaktów, prezentacji projektów na międzynarodowych konferencjach i prowadzenia współpracy zagranicznej (liczba miejsc: 10)

Każdy Student/Studentka biorący udział w powyższych warsztatach/kursach dodatkowo bierze udział również w szkoleniach grupowych i indywidualnych z doradcą zawodowym!

Jesteś zainteresowany/a? Wypełnij wstępną deklarację – pobierz plik!

Po zebraniu wszystkich zgłoszeń będziemy się kontaktować indywidualnie oraz informować o datach realizacji, gdyż na każde szkolenia, warsztaty, kursy obowiązuje limit miejsc!

Masz pytania? Napisz do Koordynatora WSW:
dr Olga Kiedrowicz-Świtalska
tel. 508 181 390 / olga. kiedrowicz@akademiasztuki.eu


Program POWER na Wydziale Sztuk Wizualnych to nie tylko staże, to też nowe pracownie!

Prezentujemy pracownie, które wystartowały wraz z nowym rokiem akademickim : Pracownia Typografii i Kaligrafii oraz Pracownia Tkaniny Artystycznej.

Prowadzącym Pracowni Typografii i Kaligrafii  jest prof. zw. Krzysztof Kochnowicz – kierownik Pracowni Projektowania Litery na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, zajmuje się szeroko rozumianą działalnością projektową: typografią, grafiką projektową oraz scenografia teatralną i telewizyjną. Asystentami w pracowni są mgr Kaja Depta-Kleśta oraz mgr Tomasz Świtalski. Prowadzącą Pracowni Tkaniny Artystycznej jest dr hab. Bogusława Koszałka – artystka zajmująca się w swojej twórczości głównie tkaniną unikatową, miniaturą tkacką i malarstwem. Prace dr hab. Bogusławy Koszałki opierają się często na strukturach pochodzących z natury.

Program w pracowniach realizowany jest w całym cyklu roku akademickiego 2018/2019:
Pracownia Typografii i Kaligrafii
– każdy czwartek 11.00-14.00 / 14.15-17.15 – 113/114 CPK – Centrum Przemysłów Kreatywnych
Pracownia Tkaniny Artystycznej
– każda środa 9.00-12.00 / 14.00-17.00 – 212 CPK – Centrum Przemysłów Kreatywnych

Projekt POWER daje możliwości modyfikacji programów kształcenia i dostosowania ich do potrzeb społeczno-gospodarczych na poziomie krajowym i regionalnym, ukierunkowanych na wyposażenie ich w praktyczne umiejętności, głównie z branży kreatywnej i społecznej. Na Wydziale Sztuk Wizualnych w ramach programu zostaną utworzone 3 nowe pracownie we współpracy z przedsiębiorcami: technologii papieru i opakowań, typografii i kaligrafii, tkaniny artystycznej.

Projekt „Akademia Sztuki w Szczecinie_INWESTYCJA W TALENTY” realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

 


ZAPROSZENIE do udziału w programie stażowym!

Drodzy Studenci 2 roku I stopnia oraz 1 roku II stopnia na kierunku Grafika (specjalność grafika artystyczna i grafika projektowa) zapraszamy do udziału w 2-miesięcznych (8-tygodniowych) stażach dofinansowanych ze środków Funduszy Europejskich w ramach projektu Akademia Sztuki w Szczecinie_INWESTYCJA W TALENTY.

Celem staży jest umożliwienie studentom wzbogacenia umiejętności praktycznych i zdobycia doświadczenia zawodowego.

Jesteś zainteresowany/a? Zapoznaj się z regulaminem!

REGULAMIN
zał.1_Karta zgłoszenia
zał.2_Deklaracja_oświadczenie
zał.3_Dziennik
zał.4_Wniosek o refundację kosztów zakwaterowania

Zobacz jakie firmy zadeklarowały udział w programie:
Edera
Teonite
Partydeco
KEDArt
Generalnie Studio
Stocznia_grafiki

Nabór w pierwszej edycji odbywa się do 14.06.2018 do godz. 20.00 (email) lub do 15.06.2018 do godz. 10.00 (sekretariat WSW)

Jeśli jesteś zdecydowany/a wypełnij kartę zgłoszenia (załącznik nr 1) i wyślij do:

Sekretariat WSW:
Agnieszka Jankowska – agnieszka.jankowska@akademiasztuki.eu
Biuro Karier AS:

Ilona Gałka – ilona.galka@akademiasztuki.eu

lub złóż osobiście w gabinecie 106, I pietro, Pałac pod Globusem.

W razie pytań prosimy o kontakt z Koordynatorem:
dr Olga Kiedrowicz-Świtalska
Zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy – graficzną mapę ułatwiającą zrozumienie całej procedury stażowej!